„Polska dziękuje. W imię wolności”. Duże muzyczne wydarzenie w Kielcach

2022-08-10 13:39
Duże muzyczne wydarzenie w Kielcach
Autor: UM Kielce

Utwory patriotyczne, wzruszające, ale i o radosnym charakterze w wykonaniu polskich gwiazd, usłyszymy w sobotę, 13 sierpnia o godz. 19.30 na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach, gdzie odbędzie się świętokrzyski koncert poświęcony bohaterom i miejscom, które odegrały kluczową rolę w odzyskaniu i odbudowie polskiej państwowości.

To już trzecia odsłona koncertu, z cyklu „Polska dziękuje…” dedykowanego mieszkańcom Kielc i województwa świętokrzyskiego. Tym razem w Kielcach usłyszymy utwory z albumu „Kantata Polska”. Na scenie wystąpią: Piotr Rubik, Agnieszka Przekupień, Marta Moszczyńska, Oliwia Wieczorek, Marcin Januszkiewicz, Michał Gasz, Michał Bogdanowicz, Jakub Wieczorek, Wrocławski Chór Akademicki, Chór Garnizonowy z Kielc, Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Studio Tańca i Stylu „Rewanż”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Bydgoscy wodniacy patrolują kąpieliska

Rozpoznasz polskie filmy i seriale po kultowych cytatach? QUIZ dla prawdziwych znawców!

Pytanie 1 z 8
Zacznijmy od czegoś prostego. Z jakiego filmu pochodzi ten cytat: "A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE