Poczytalnia na dworcu. Znamy datę otwarcia nowoczesnej Mediateki w Kielcach

2020-07-31 10:25 ACuk
Kielecki spodek gotowy lada moment
Autor: Urząd Miasta Kielce W sierpniu otwarcie Mediateki w kieleckim spodku

To będzie miejsce, które połączy tradycję z nowoczesnością. W Mediatece w wyremontowanym Centrum Komunikacyjnym przy Czarnowskiej będą nie tylko książki, ale też wirtualna rzeczywistość i konsole do gier. Otwarcie zaplanowano na 27 sierpnia.

Mediateka w kieleckim spodku będzie filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Zajmie trzysta metrów kwadratowych na antresoli kieleckiego Spodka. Na półkach znajdziemy najbardziej poczytne tytuły w formie tradycyjnej, czasopisma oraz audiobooki.

- Wiadomo, że mediateka to nowoczesność, dlatego zaprosimy naszych gości do wirtualnego świata. Dzięki okularom 3D będzie można odwiedzać muzea, chodzić po górach czy bywać nad morzem – opowiada Anna Żmudzińska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Jednak z tych atrakcji nie będą mogły korzystać dzieci poniżej 13 roku życia i osoby z problemami zdrowotnymi.

W Mediatece przygotowana będzie również kawiarenka internetowa i stanowiska do gier. - Drużyny będą ze sobą rywalizowały w wirtualnym świecie. Do zabawy chcemy zaprosić całe rodziny. Nie zapominamy też o tradycyjnych grach planszowych – dodaje Anna Żmudzińska.

Niespodzianką będzie specjalna półka dla osób na diecie bezglutenowej. Znajdziemy na niej poradniki, foldery i ulotki na temat odżywiania.

- Chcemy, żeby to miejsce żyło. Planujemy spotkania z pisarzami i wystawy – informuje Anna Żmudzińska.

Z zasobów Mediateki będzie można korzystać po okazaniu karty bibliotecznej. - Podróżni będą mogli odwiedzać nas na podstawie dowodu osobistego lub legitymacji. Nie będą mogli wypożyczać książek, ale będziemy mieli dla nich półkę bookcrossingową – informuje dyrektorka MBP.

Sto kieleckich zabytków, ulic i placów będzie miało tablice z opisami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.