Paszport

i

Autor: Świetokrzyski Urząd Wojewódzki/Facebook

Po paszport w Kielcach także przez internet. Najbliższe terminy dość odległe

2022-04-01 12:16

Kolejki po nowy paszport w Kielcach nie maleją, dlatego Świętokrzyski Urząd Wojewódzki wprowadził​ nowe udogodnienie dla osób starający się o ten dokument. Na wizytę w wydziale paszportowym można zapisać się teraz także przez internet, ale najbliższe wolne terminy są bardzo odległe więc lepiej nie zwlekać z wyrobieniem nowego paszportu.

Zainteresowanie wyrobieniem nowego paszportu w Kielcach, wzrosło ponad dwukrotnie, od czasu wybuchu wojny na Ukrainie. Od tego czasu w wydziale paszportowym  Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego ustawiały się coraz dłuższe kolejki, dlatego urzędnicy chcą usprawnić pracę sobie i zaoszczędzić czasu mieszkańcom wprowadzili możliwość internetowej rejestracji na wizytę.

Nie chcieliśmy by osoby, które przyjdą do urzędu traciły zbyt dużo czasu w kolejkach. Teraz te wizyty umawiane są przez internet, na konkretną godzinę więc mamy nadzieję, że to usprawni całą obsługę - mówi Marzena Chodakowska rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

Aktualnie pierwsze wolne terminy umawiania wizyty to dopiero połowa lipca.

Terminy są dość długie, ale to też ze względu na to, że nie mamy rejonizacji i mieszkańcy innych miast również w naszym urzędzie mogą wyrobić paszport. Takich osób jest coraz więcej. Mamy u nas i mieszkańców Warszawy i Krakowa, Opola i niestety ten termin się wydłuża - komentuje Marzena Chodakowska.

Przypominamy, że oddział paszportowy czynny jest w:

  • poniedziałki w godzinach: 10.00 - 17.00
  • wtorki- piątki w godz. 8.00 - 15.00
Paszport dla dziecka
Sonda
Czy formalności związane z wyrobieniem paszportu powinny być prostsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE