PKO BP Ekstraklasa. Tak kibicowaliście na meczu Korona Kielce - Cracovia! Dużo zdjęć

2023-02-06 22:53

W poniedziałek 6 lutego, w pierwszym meczu w tym roku piłkarze Korony Kielce zmierzyli się na własnym stadionie z Cracovią Kraków. Mecz obejrzało ponad 5,6 tysiąca widzów.

Choć to początek rundy wiosennej w piłkarskiej PKP BP Ekstraklasie w Polsce, to mecz na Suzuki Arenie przy ulicy Ściegiennego toczył się w typowo zimowym klimacie. Mróz nie odstraszył jednak najbardziej zagorzałych sympatyków Korony.

Korona efektownie zaczęła rozgrywki w nowym roku, wygrywając z Cracovią 2:0. Bramki zdobyli Piotr Malarczyk w 30 i Jakub Łukowski w 56 minucie z rzutu karnego. Gola dla krakowian uzyskał Karol Knap w 66 minucie - również z karnego. "Żółto-czerwoni" pokazali charakter, ale brawa należą się także kibicom, którzy - mimo niesprzyjającej aury - dzielnie wspierali piłkarzy. Za to zresztą na pomeczowej konferencji prasowej podziękował kibicom trener kielczan Kamil Kuzera.

Zobaczcie jeszcze więcej zdjęć z meczu na Suzuki Arenie w galeriach poniżej!