Barlinek Industria Kielce

i

Autor: Cyfra Sport Mistrzowie Polski

SPORT

Piłkarze ręczni z Kielc zagrają o mistrzostwo świata! Pod jaką nazwą?

2023-08-01 9:23

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła ośmiu z dwunastu uczestników turnieju IHF Super Globe 2023. Jego stawką jest tytuł klubowego mistrza świata. W elitarnym gronie po raz drugi z rzędu, a trzeci w historii klubu, znalazła się drużyna z Kielc. Wciąż jednak nie wiadomo, pod jaką nazwą będą występować w nowym sezonie mistrzowie Polski.

Wszystko wskazuje na to, że żółto-biało-niebiescy przejdą kolejną sponsorską i zarazem tytularną rewolucję. Obrandowanie marek Barlinek oraz Industria właśnie zniknęło ze strony internetowej mistrzów Polski. Według nieoficjalnych informacji, decyzje w tej sprawie mogą zapaść jeszcze w tym tygodniu.

Kielce w walce o klubowe mistrzostwo świata

Tymczasem już wiadomo, że kielczanie znowu powalczą o tytuł klubowego mistrza świata. Żółto-biało-niebiescy bilet na IHF Super Globe zapewnili sobie dzięki dotarciu do finału Ligi Mistrzów sezonu 2022/2023. Dla naszej drużyny będzie to trzeci w historii klubu, a drugi z rzędu udział w walce o klubowe mistrzostwo świata. W dotychczasowych zmaganiach kielczanie dwukrotnie wywalczyli brązowe medale IHF Super Globe, stając na najniższym stopniu podium zarówno w 2016, jak i w 2022 roku.

Uczestnicy klubowych mistrzostw świata szczypiornistów

Turniej IHF Men's Super Globe 2023 ponownie odbędzie się w Arabii Saudyjskiej. Rywalizacja zaplanowana jest pomiędzy 7 a 12 listopada. W zmaganiach udział weźmie 12 zespołów. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła właśnie ośmiu uczestników turnieju. To ekipy:

  • Kielce (Polska, wicemistrzowie Ligi Mistrzów)
  • San Francisco CalHeat (USA, mistrzowie Ameryki Północnej)
  • SC Magdeburg (Niemcy, zwycięzcy Ligi Mistrzów)
  • Barçelona (Hiszpania, dzika karta)
  • Füchse Berlin (Niemcy, dzika karta)
  • Al-Najma (Bahrajn, Mistrzowie Azji)
  • Al-Ahly (Egipt, zwycięzcy Superpucharu Afryki)
  • San Fernando HB (Argentyna, mistrzowie Ameryki Południowej).
Świętokrzyskie. Spotkanie piłkarzy ręcznych Barlinka Industrii Kielce z kibicami w Rynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE