Barlinek Industria Kielce - Telekom Veszprem. Zdjęcia z meczu

i

Autor: Piotr Stańczak

SPORT

Piłkarze ręczni z Kielc wznowili treningi. Mają ambitne plany!

2023-08-02 10:34

Piłkarze ręczni mistrza Polski rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa przeszli już badania lekarskie oraz odbyli pierwszy trening. Na razie nie wiadomo pod jaką będą grali nazwą, ale zapowiadają walkę o wszystkie możliwe trofea.

Pierwsze zajęcia w nowym składzie, m.in. z powracającym z dwuletniego wypożyczenia z Gdańska Miłoszem Wałachem, odbyły się w poniedziałek. Tego dnia kieleccy szczypiorniści przeszli również tradycyjne badania kontrolne. Z kolei we wtorek mistrzowie Polski pierwszy raz po wakacjach spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów.

Kielce w czterech rozgrywkach

- W tym roku znów bierzemy udział w czterech rozgrywkach i jak zawsze chcemy wygrać je wszystkie - zapowiedział Alex Dujszebajew, rozgrywający kieleckiej drużyny. - Jesteśmy wicemistrzami Europy, ale chcemy mistrza. Najpierw musimy jednak zrobić dobre przygotowania, żeby mocno otworzyć sezon. Czeka nas wiele meczów, duże obciążenia, dlatego zaraz bierzemy się do pracy - dodał.

Mistrzowie Polski trenują teraz dwa razy dziennie. Pod koniec drugiego tygodnia przygotowań, podobnie jak rok temu wylecą do hiszpańskiego Santander, by w stolicy Kantabrii rozegrać dwa mecze towarzyskie. Po powrocie do Kielc udadzą się na Węgry, gdzie spotkają się z drużynami Telekom Veszprem oraz Tatabánya KC. Pierwszy oficjalny mecz żółto-biało-niebieskich w sezonie 2023/2024 zaplanowano na ostatnie dni sierpnia. Na inaugurację PGNiG Superligi przyjedzie wówczas do Kielc KGHM Chrobry Głogów.

Pod jaką nazwą zagrają szczypiorniści z Kielc?

Na razie nie wiadomo, pod jaką nazwą będą w tym sezonie występować kieleccy zawodnicy.

- Jesteśmy mistrzami Polski, kielczanami, reprezentantami województwa świętokrzyskiego. Spółka akcyjna, która zarządza klubem, nazywa się KS Vive Handball Kielce S.A. i to się nie zmienia. Nazwa drużyny w ostatnim czasie zmieniała się niejednokrotnie i w najbliższym czasie ponownie ulegnie zmianie. Mamy nadzieję, że związane z tym kwestie rozwiążą się w ciągu najbliższych dni. Teraz skupiamy się na dopięciu wszystkich szczegółów organizacyjno-prawnych, by jak najszybciej móc poinformować o nich publicznie. Na ten moment mogę potwierdzić, że przedłużyliśmy wiele umów sponsorskich z dotychczasowymi partnerami, wciąż rozbudowujemy siatkę sponsorską i zdecydowana większość firm utrzymała lub podpisała z nami nowe umowy. Dlatego jesteśmy optymistami. Wierzymy w naszą misję - powiedział Paweł Papaj, dyrektor marketingu w KS Vive Handball Kielce S.A.

Świętokrzyskie. Kibice Korony Kielce na meczu ze Śląskiem Wrocław
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE