Pijany kierowca w Kielcach wiózł troje dzieci! Policja zatrzymała go na Czarnowie

i

Autor: Archiwum

Pijany kierowca w Kielcach wiózł troje dzieci! Nie miał uprawnień! Policja zatrzymała go na Czarnowie

2023-03-15 9:03

Ponad promil alkoholu miał w organizmie nietrzeźwy kierowca samochodu, którego kielecka policja zatrzymała w miniony wtorek. Mężczyzna wiózł trójkę dzieci!

- Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Kielcach, którzy patrolowali osiedle Czarnów zwrócili uwagę na volkswagena. Gdy policjanci zatrzymali auto do kontroli okazało się, że za jego kierownicą siedzi 47-latek. Mężczyzna nie jechał sam. Na tylnej kanapie wiózł troje dzieci w wielu od 4 do 9 lat - informowała młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Dzieci nie miały fotelików ani też zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, natomiast badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. - 47-latek odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Za kierowanie pojazdem może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Przyjdzie mu również odpowiedzieć za kierowanie pojazdem bez uprawnień i przewożenie dzieci bez wymaganych prawem zabezpieczeń - dodaje Perkowska-Kiepas.

Złodziej na stacji paliw w gminie Waśniów koło Ostrowca Świętokrzyskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE