Serce dla Hospicjum

i

Autor: Monika Cieślikiewicz "Serce dla Hospicjum"

Piernikowe serca by pomóc chorym. Wolontariusze będą szukać darczyńców [VIDEO]

2020-02-12 10:57

"Serce dla Hospicjum"- pod takim hasłem będzie odbywać się w Kielcach akcja na rzecz pacjentów stacjonarnego hospicjum Caritas. Pomóc może każdy, a w zamian dostanie słodkiego pierniczka w kształcie serca. Wolontariuszy będzie można spotkać w środę i w czwartek w kieleckich galeriach handlowych, a w piątek na ulicy Sienkiewicza.

Z okazji Walentynek wolontariusze Hospicjum Caritas w Kielcach zainicjowali akcję „Serce dla Hospicjum”, która ma uwrażliwić ludzi na potrzebę okazania miłości i troski wobec terminalnie chorych. Wolontariusze upiekli pierniczki w kształcie serc, do których dołączyli cytaty Św. Matki Teresy z Kalkuty – patronki kieleckiego hospicjum. Ci, którzy podczas organizowanych w tym tygodniu zbiórek zdecydują się wesprzeć chorych, otrzymają ciasteczka "od serca" jako wyraz wdzięczności za okazaną pomoc.


- W tym roku serce osób, które chcą wspomóc akcje jest jeszcze większe, ponieważ udało się nam przygotować ponad 1500 pierniczków - ciasteczek w kształcie serc - mówi Anita Grzesik koordynator wolontariatu hospicyjnego. - Akcja będzie polegać na tym, że wolontariusze będą kwestować w galeriach handlowych i na ulicy Sienkiewicza, zachęcając przechodniów do podzielenia się swoim sercem i finansami do puszek na rzecz pacjentów kieleckiego hospicjum. W zamian dostaną pierniczki, które upiekli wolontariusze i ludzie dobrej woli, którzy wspierają akcję - dodaje.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na sprzęt rehabilitacyjny dla chorych - Kliny do pomocy w ułożeniu pacjenta, przenośny masażer czy sprzęt do ćwiczeń - wymienia Anita Grzesik.

Wolontariuszy będzie można spotkać w środę i czwartek  w kieleckich galeriach handlowych, a w piątek na ulicy Sienkiewicza

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE