Industria Kielce

i

Autor: Industria Kielce

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych. Industria Kielce wysoko wygrała z MMTS Kwidzyn

2023-02-25 17:45

Ostre strzelanie urządziły sobie drużyny Industrii Kielce i MMTS-u Kwidzyn w pojedynku 17. kolejki PGNiG Superligi. W sobotnie popołudnie kibice zebrani w Hali Legionów obejrzeli ponad 70 bramek. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 42:31 (23:15).

Kielczanie wystąpili w tym meczu bez Igora Karacicia, Miguela Sancheza-Migallona, Tomasza Gębali i prawoskrzydłowego Arkadiusza Moryty. Co równie ważne, jeszcze w czwartek wieczorem grali wyjazdowe spotkanie Ligi Mistrzów z francuskim Nantes. To jednak nie przeszkodziło im kontrolować przebieg pojedynku z MMTS-em Kwidzyn. 

Gospodarze szybko odskoczyli rywalom. Po 6 minutach prowadzili 5:2, a po kwadranse 13:7. W ataku nieźle spisywali się Nicolas Tournat czy Artsem Karalek, a w bramce Mateusz Kornecki. Co ważne, w 16. minucie na boisku pojawił się Benoit Kounkoud, dla którego był to pierwszy raz na parkiecie w tym roku kalendarzowym. Wcześniej Francuz leczył uraz rozcięgna podeszwowego. Warto odnotować, że Kounkoud pokazywał się na pozycjach, próbował rozgrywać i w efekcie zdobył do końca pierwszej odsłony cztery trafienia. Także dzięki niemu Industria schodząc do szatni prowadziła z MMTS-em 23:15.

Od początku drugiej odsłony w bramce kielczan pojawił się Nikodem Błażejewski. Dla niespełna 19-letniego zawodnika był to drugi występ w PGNiG Superlidze. Na parkiecie wiele się nie zmieniało. Industria grała spokojnie by ostatecznie pokonać ekipę z Kwidzyna 42:31.

Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 42:31 (23:15)

Industria Kielce: Kornecki, Błażejewski, Wolff, Olejniczak 1, Wiaderny 6, Kounkoud 4, Sićko 4, A. Dujshebaev 2, Torunat 9, D. Dujshebaev 2, Stenmalm 7, Karalek 4, Nahi 3.

MMTS Kwidzyn: Dudek, Zakreta, Kornecki 2, Grzenkowicz, Orzechowski 2, Peret 3, Kutyła 1, Majewski 1, Wawrzyniak 5, Potoczny 1, Nastaj 5, Szyszko 1, Jarosz 2, Landzwojczak 3, Jankowski 5.

Świętokrzyskie. Andrzej Strejlau i Wojciech Gąssowski gościli w Kielcach

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE