Paszport w Kielcach można wyrobić także w soboty

2022-04-22 15:00
Paszport
Autor: Świetokrzyski Urząd Wojewódzki/Facebook

Zainteresowanie wyrobieniem paszportu w Kielcach jest wciąż bardzo duże. Aby usprawnić i skrócić czas oczekiwania na wizytę, Oddział Obsługi Paszportowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie czynny także w soboty - 23 i 30 kwietnia. Wizytę trzeba umówić telefonicznie.

Proponujemy zapisy telefoniczne, bo w ten sposób można umówić termin wcześniejszy niż ten w kalendarzu internetowym. Chciałabym zaznaczyć, że w sobotę obsługiwani są interesanci, którzy chcą złożyć wniosek o paszport. Natomiast osoby, które chcą odebrać dokument zapraszamy w dni robocze od poniedziałku do piątku - informuje Marzena Chodakowska rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

Cały czas widać duże zainteresowanie wyrobieniem dokumentu paszportowego w Oddziale Obsługi Paszportowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Świadczą o tym statystyki.

W miesiącu marcu 2022 roku w sumie obsłużono ponad 10 tysięcy osób, w tym przyjętych i wydanych dokumentów paszportowych. W tym samym czasie w roku 2021 była to liczba ponad 2 tysiące - podaje Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach.

Studenci UKW otworzyli świetlicę dla dzieci i młodzieży z Ukrainy
Sonda
Czy masz już plany na majówkę?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE