Pasażerowie autobusów w Kielcach zapominają o maseczkach. Dlatego do akcji wkroczyli strażnicy miejscy

2020-06-29 14:15 ACuk
Kontrole w autobusach
Autor: ZTM

Strażnicy Miejscy razem z kontrolerami biletów przypominają pasażerom o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Na razie nie ma mandatów są pouczenia i upomnienia. Pasażerowie, którzy nie maja maseczek, mogą je dostać od strażników.

- Nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa to coraz większy problem. Pasażerowie dzwonią do nas i przysyłają maile, w których informują, że boją się podróżować autobusami ponieważ nie wszyscy w pojazdach mają zasłonięte usta i nos. Często też dochodzi do awantur między samymi pasażerami, którzy nawzajem zwracają sobie uwagę o przestrzeganiu obowiązku – mówi Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.


Strażnicy Miejscy dostali od grupy osób „Kielce szyją maseczki dla medyków” partię 300 maseczek. W trakcie kontroli będą je rozdawać pasażerom. Dla osób, które celowo nie stosują się do przepisów będą mandaty.


Za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczki w autobusie grozi mandat karny w wysokości 500 złotych, a nawet kara nakładana przez sanepid do 30 tys. zł.


Informacje o nakazie zasłaniania nosa i ust znajdują się na drzwiach każdego pojazdu. W autobusach oraz na tablicach elektronicznych na przystankach emitowane są także komunikaty przypominające o tym obowiązku.

A po Krakowie biegają konie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.