Eko ozdoba choinkowa

i

Autor: Monika Cieślikiewicz

Ozdoba choinkowa może być też eko. "Zameczek" rozstrzygnął konkurs dla ludzi z wyobraźnią [WIDEO]

2020-12-19 17:12

Wystarczył pomysł i materiały z odzysku, by wyczarować oryginalne eko ozdoby choinkowe i zgłosić je do konkursu organizowanego przez Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach. W sumie wpłynęło 326 prac od dorosłych, młodzieży i dzieci.

"Eko ozdoba choinkowa" to już kolejny konkurs o tematyce ekologicznej organizowany przez kielecki "Zameczek". Tym razem zadaniem uczestników było wykonanie  3 ozdób choinkowych z materiałów recyklingowych.

- Dostaliśmy prześliczne ozdoby, jesteśmy zaskoczeni tak wielką pomysłowością dzieci i dorosłych, którzy wykorzystali przy tworzeniu swoich prac przeróżne materiały recyklingowe - plastikowe butelki, nakrętki, zużyte żarówki, puszki, płyty CD, czy papier - opowiada Barbara Żelazna, instruktor plastyk w Domu Kultury Zameczek w Kielcach. 

Eko ozdoba choinkowa

i

Autor: Monika Cieślikiewicz

I tak pozornie niepotrzebne przedmioty zyskały "drugie życie".Powstały z nich świąteczne cudeńka - anioły, Mikołaje, bombki, stroiki, łańcuchy a nawet mini szopki. Jury konkursu nie miało łatwego zadania.

- Przy wyborze prac zwracaliśmy uwagę na pomysł, estetykę wykonania i zaangażowanie - wylicza Barbara Żelazna.

Eko ozdoba choinkowa

i

Autor: Monika Cieślikiewicz Eko ozdoba choinkowa - I miejsce w kategorii dorośli
Eko ozdoby choinkowe - wystawa w Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach

- Bardzo ważne jest całe nastawienie do wytwarzania takich ozdób choinkowych. Chodzi tutaj oczywiście o recykling. Ma to bardzo duże znaczenie, bo wykorzystujemy materiały, które są z pozoru niepotrzebne i zaśmiecać mogą nasze mieszkania i nasza okolicę, a tutaj przetwarzamy je i nadajemy im "drugie artystyczne życie" i to cieszy. Środowisko, to jedno. Druga sprawa, że przy tworzeniu takich eko ozdób angażują się całe rodziny. Ta integracja rodzinna, burza mózgów, to jest naprawdę cudowne - mówi Barbara Żelazna z DK "Zameczek".

Eko ozdoba choinkowa

i

Autor: Monika Cieślikiewicz

Eko ozdoby choinkowe prezentowane są w galerii ART.-STYL Domu Kultury Zameczek w Kielcach. Można je oglądać online.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Eko ozdoba choinkowa

i

Autor: Monika Cieślikiewicz

Wigilia 2020 coraz bliżej! Sprawdź, co zaskoczy Cię w te święta [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Która okazja do świętowania jest najlepsza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE