Z regionu

Ostatnie dni lata 2023 w Skarżysku-Kamiennej. Dużo spacerowiczów na ulicach, są też roboty drogowe

2023-09-20 16:24

Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej korzystają z pięknej pogody pod koniec kalendarzowego lata. Sprzyja ona także drogowcom.

W środowe popołudnie (21 września) ruch na ulicach Skarżyska-Kamiennej był tradycyjnie duży, spotykaliśmy młodzież, wracającą ze szkół, dorosłych z zakładów pracy, nie brakował także spacerowiczów, którzy postanowili skorzystać z pięknej pogody i delektować się słońcem.

Tego dnia odwiedziliśmy m.in. osiedla Dolna Kamienna, Przydworcowe, Odrodzenia, Milicę. Tradycyjnie duży ruch panował w rejonach sklepów, galerii handlowych czy też w pobliżu dworca kolejowego i przystanku busów przy ulicy Niepodległości. Korzystną pogodę wykorzystują także drogowcy. W niektórych częściach miasta (ulice Konarskiego, Niepodległości, 1 Maja i Towarowa) trwają roboty, największą inwestycją jest budowa ronda na Dolnej Kamiennej, w pobliżu zejścia do tunelu pod torami kolejowymi.

Spacerujący skarżyszczanie wykorzystują jeszcze okazję, aby w czasie pięknej pogody udać się np. do lodziarni czy odpocząć w parku między ulicami Tysiąclecia i Niepodległości. 

Zobacz galerię zdjęć poniżej - ostatnie dni lata 2023 w Kielcach.

Świętokrzyskie. Dni Skarżyska-Kamiennej 2023. Świetna zabawa i dużo atrakcji

QUIZ. Miasto Skarżysko-Kamienna ma 100 lat. Czy znasz jego historię, co o nim wiesz?

Pytanie 1 z 10
Skąd wziął się drugi człon obecnej nazwy miasta, czyli "Kamienna"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE