Ogromne zainteresowanie służbą wojskową w Kielcach. Jak rozpocząć żołnierską przygodę?

2023-02-27 15:19
wojsko
Autor: Marcin Łataś

Wojna na Ukrainie trwa już od roku, a żołnierzy wciąż przybywa. Dla wielu osób, konflikt za naszą wschodnią granicą byłem impulsem by dołączyć w wojskowe szeregi lub po prostu sprawdzianem możliwości w organizowanych szkoleniach. W Kielcach wciąż chętnie przyjmowani są kolejni ochotnicy.

W Kielcach co pewien czas organizowane są szkolenia wojskowe, do którego regularnie zgłaszają się liczni ochotnicy. Zwykle w szkoleniu trwającym miesiąc udział bierze blisko 200 osób. Zwieńczeniem takich kursów jest złożenie przysięgi wojskowej. Pasjonaci zainteresowani dobrowolną zasadniczą służbą wojskową, mogą się zgłaszać do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kielcach, znajdującego się przy ulicy Wesołej.

Potencjalnych zawodowych żołnierzy czeka udział m.in. w zajęciach z taktyki i musztry oraz szkoleniu strzeleckim. Uczestnicy poznają także zasady dyscypliny wojskowej. Zajęcia odbywają się w jednostce oraz na pasie ćwiczeń taktycznych i poligonie.

Dawna jednostka wojskowa Na Stadionie w Kielcach - zobacz galerię zdjęć:

Zimowe ćwiczenia w Bieszczadach
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE