Ogród botaniczny w Kielcach

i

Autor: Karolina Dziewięcka Ogród botaniczny w Kielcach czeka na otwarcie. Atrakcji nie zabraknie.

Przyroda

Ogród Botaniczny w Kielcach szykuje się do ponownego otwarcia. Będą nowości oraz atrakcje

2023-04-28 8:27

Od poniedziałku 1 maja ma być czynny Ogród Botaniczny w Kielcach. Uroczysta inauguracja z atrakcjami, połączone będzie wraz z rozpoczęciem majówki. W tym roku również szykowane są imprezy, a także nowości.

Ogród Botaniczny przy ulicy Jagiellońskiej 78 w zeszłym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W znanym już miejscu na mapie Kielc, gdzie panuje przyroda i przyjemna atmosfera, pojawiło się łącznie prawie 56 tysięcy odwiedzających. Aby podtrzymać to zainteresowanie, a nawet je zwiększyć zdecydowano się kontynuować imprezy, które regularnie się tam odbywały.

Jakie nowości Ogrodu Botanicznego w Kielcach?

Nowością ma być rabata pod dział systematyki roślin. Nie jest ona jeszcze zagospodarowana w rośliny, natomiast przygotowany jest grunt. W kolejnych latach będzie uzupełniana w miarę możliwości budżetowych Ogrodu Botanicznego. Inną nowością jest rabata "kontynenty", która gromadzi około 70 taksonów roślin. Przygotowywana była w zeszłym roku wiosną, latem i dopiero jesienią mogła być podziwiana, ale tylko przez krótki czas. Rabaty odzwierciedlają kształty kontynentów w skali 1:600000 i mają charakterystyczne dla każdego kontynentu kolory.

W Ogrodzie Botanicznym w Kielcach mile widziane są osoby w każdym wieku. W maju, wrześniu i październiku ogród czynny będzie do godziny 18, natomiast w miesiącach letnich - czerwcu, lipcu i sierpniu do godziny 20. Otwarcie zaplanowane jest na 1 maja, a ponowne zamknięcie pod koniec października.

Świętokrzyskie. Targi rolnicze Agrotech 2023 w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE