I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

i

Autor: I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Ofert sporo, ale wszystkie drogie. Na budowę hali przy I LO będzie trzeba poczekać

2021-11-24 12:48

Siedem ofert i każda przewyższa przeznaczoną kwotę na inwestycję. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego będą musieli jeszcze poczekać ​no nową halę sportową z łącznikiem i dodatkowymi salami dydaktycznymi. Miasto przeznaczyło 9,2 mln zł na tą inwestycję, a najtańsza ze złożonych ofert w przetargu wynosi ponad 13 mln złotych.

- W tym postępowaniu wpłynęło siedem ofert. Najtańsza z nich opiewa kwotę na 13 mln 300 tys. złotych. Najdroższa jest na kwotę 20 mln 700 tys. złotych. Wszystkie te oferty są obecnie weryfikowane pod względem formalnym i merytorycznym - mówi Tomasz Porębski rzecznik prezydenta Kielc.

Jednak wszystkie te oferty przewyższają założony budżet na tą inwestycję. Miasto pozyskało również dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości ok. 2,8 mln zł. Jednak to wciąż za mało.

- Prezydent Bogdan Wenta podjął decyzję, że na grudniowej sesji Rady Miasta będzie wnioskował do radnych o przesunięcie środków finansowych, które pozwolą na rozstrzygnięcie tego postępowania i wybór najkorzystniejszej oferty - dodaje Porębski.

Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się 2 grudnia. Wtedy podjęta będzie decyzja.

"Żydzi na Madagaskar", czyli jak Polska (prawie) stała się kolonialną potęgą | Historia z Koprem

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE