W Kielce niedługo ruszą nowe autobusy miejskie. A to nie koniec zakupów

i

Autor: autosan.pl

Od weekendu zmiany w kursowaniu niektórych autobusów w Kielcach

2021-12-10 10:27

Kilka zmian zajdzie w najbliższy weekend w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Kielcach. Z korekt zadowoleni powinni być m.in. mieszkańcy Ślichowic.

- Autobusy linii C będą w obu kierunkach wykonywać dodatkowo tzw. wjazd kieszeniowy do przystanku Szajnowicza-Iwanowa/Puscha. Zmiana zostanie wprowadzona na wniosek pasażerów, jak i po naszych obserwacjach. Jednocześnie zmianie ulegną godziny kursowania - informuje Konrad Trela z Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Dodatkowo w dni robocze zmianie ulegnie rozkład jazdy autobusów podmiejskiej linii numer 43. ZTM pomyślał także o osobach, które w ten i następny weekend planują wybrać się na przedświąteczne zakupy.

- 11 i 12 oraz 18 i 19 grudnia do obsługi wybranych tras komunikacyjnych przebiegających przy największych galeriach handlowych zostaną skierowane autobusy przegubowe. Będą obsługiwać linie: 13, 30, 34, 35 i 46 - mówi Konrad Trela. - Wielkopojemne autobusy zapewnią pasażerom większy komfort i przede wszystkim zmniejszą tłok, jaki w tym przedświątecznym okresie może panować w pojazdach komunikacji miejskiej - dodaje.

Nowe rozkłady jazdy można znaleźć na stronie kieleckiego ZTM-u.

Plan zdjęciowy filmu "Zomoza"
Sonda
Łomża VIVE Kielce vs SPR Wisła Płock - kto wygra?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE