Nowy rozkład jazdy pociągów już od 11 czerwca. Co zmieni się dla pasażerów w Świętokrzyskiem?

i

Autor: Piotr Stańczak

Ważne!

Nowy rozkład jazdy pociągów już od 11 czerwca. Co zmieni się dla pasażerów w Świętokrzyskiem?

2023-06-07 14:02

W niedzielę 11 czerwca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Na udogodnienia mogą liczyć pasażerowie podróżujący przez Czarncę w powiecie włoszczowskim.

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 11 czerwca do 2 września tego roku.

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany w Czarncy

W województwie świętokrzyskim od niedzieli po nowej łącznicy Czarnca – Włoszczowa Północ pojadą regionalne pociągi pasażerskie – m.in. relacji Skarżysko – Kamienna – Częstochowa i Kielce – Częstochowa. Podróżni wygodnie wsiądą i wysiądą z pociągu ze zmodernizowanego przystanku w Czarncy. Obiekt został dostosowany dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Są na nim pochylnie, ścieżki naprowadzające i oznaczenia w alfabecie Braille’a. Nowy tor między Centralną Magistralą Kolejową, a linią Kielce – Fosowskie daje przewoźnikom możliwości lepszych połączeń m.in. w kierunku Warszawy i Łodzi.

Podróż do Warszawy ma być szybsza

Zmiany nastąpią też na innych trasach, którymi podróżują mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Dzięki wdrożeniu na trasie kolejowej numer 8 prędkości do 160 km/h, skróci się czas podróży z Warszawy do Radomia. Jak zapowiadają Polskie Koleje Państwowe, przejazd będzie krótszy o kilkanaście minut, trasę z Radomia do Warszawy Zachodniej pociągi mają pokonywać nawet w 54 minuty.

Do Zakopanego od 22 czerwca wracają bezpośrednie połączenia kolejowe m.in. z Krakowa, Warszawy, Szczecina, Poznania i Gdyni. Wygodę w podróży zapewnią lepiej przygotowane dla pasażerów kolejne perony – w Szaflarach i Nowym Targu.

Aktualny i przyszły rozkład jazdy pociągów można sprawdzić przed podróżą w Internecie na portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl, www.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Nowe rozkłady są dostępne także na stacjach i przystankach w formie plakatów.

Świętokrzyskie. Festyn Kielce dla Ciebie obok dworca autobusowego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE