Nowy komisariat policji w Chęcinach już gotowy [ZDJĘCIA]

2021-01-11 17:35 DKS
Nowy komisariat policji w Chęcinach już gotowy
Autor: S.Rakowski / Świętokrzyska Policja

Wcześniej mieli do dyspozycji mały budynek, dziś mają nowoczesny gmach. Policjanci w Chęcinach wreszcie mają siedzibę z prawdziwego zdarzenia. Przy ulicy Osiedle Północ powstał nowoczesny komisariat. Niedawno niemal identyczny obiekt oddano do użytku w Chmielniku.

Nowy komisariat w Chęcinach ma trzy kondygnacje. Wnętrze wyposażono w nowy sprzęt teleinformatyczny i biurowy. Wybudowano także garaże dla samochodów służbowych.

- Policjanci mają do dyspozycji ponad 550 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Na to składa się zupełnie nowy budynek, garaże i pomieszczenia gospodarcze. Od teraz w takich warunkach będą przyjmowali interesantów – mówi Karol Macek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Komisariat w Chęcinach kosztował ponad 6 milionów złotych.

- Środki wykorzystane na budowę siedziby pochodzą między innymi z programu Modernizacji Policji i z budżetu gminy Chęciny w ramach Funduszu Wsparcia Policji – informuje rzecznik Karol Macek.

W chęcińskim komisariacie pracuje 25 policjantów. Dbają oni o bezpieczeństwo w trzech gminach - to Chęciny, Nowiny i Piekoszów.

Trwa rozbudowa szkoły miejscowości Dąbrówka Stany