Kielecka delegatura IPN szykuje wiele ciekawych wydarzeń

i

Autor: IPN Kielce

Nowości w kieleckim IPN. Będą debaty i ciekawa wystawa

2023-02-16 10:19

Ciekawe debaty czy wystawy planuje w najbliższym czasie kielecka delegatura Instytutu Pamięci Narodowej. Większość będzie wiązała się z 81. rocznicą przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

Przypomnijmy, że obchody związane z rocznicą przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową odbyły się w na Skwerze im. Stefana Żeromskiego przed pomnikiem Armii Krajowej w Kielcach 14 lutego. Na tym jednak nie koniec.

Ważne tradycje dla Kielc

- Chcemy podkreślić tradycje, które dla nas wszystkich są ważne i z których ciągle czerpiemy. Chodzi o odwagę, bohaterstwo, cele, które wyznaczała sobie Armia Krajowa, która walczyła o naszą wolność - zaznacza doktor Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN.

Dlatego już w piątek IPN zaprasza na godz. 17 do Przystanku Historia przy ul. Warszawskiej. Odbędzie się tam debata o lokalnych oddziałach partyzanckich pod hasłem "Jędrusie a żołnierze Ponurego".

Debata i wystawa

- W rozmowie uczestniczyć będą historycy od lat badający dzieje Armii Krajowej. Będziemy dyskutować o tym, jakimi metodami działali partyzanci, jakie były między nimi relacje czy jakie udało im się przeprowadzić spektakularne akcje - wylicza dr Koczwańska-Kalita.

Z kolei 6 marca kielecki IPN zorganizuje debatę dotyczącą reperacji wojennych. Warto też wybrać się do Przystanku Historia na wystawę portretów pod tytułem "Londyn żywy". Możną ją będzie oglądać do końca marca.

Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP odzyskał skradziony element wózka inwalidzkiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE