Nowości w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach [ZDJĘCIA]

2020-02-17 16:38 Dariusz Skrzyniarz
Nowości w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach
Autor: Dariusz Skrzyniarz Ekspozycja w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprezentowało trzy nowe kolekcje dzieł. Aktualna propozycja galerii jest bardzo różnorodna. W pomieszczeniach instytucji kulturalnej przy ulicy Kapitulnej znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy grafiki, malarstwa, jak i fotografii. Pojawiła się także niewielka wystawa dzieł sztuki wykonanych z papieru.

W Galerii Górnej BWA obejrzymy wystawę malarstwa Marka Wawro pod hasłem „Obieg – Konteksty”. Jej autorem jest jeden z najbardziej znanych kieleckich malarzy. Ekspozycja jest podsumowaniem ostatnich pięciu lat pracy twórczej. Artysta prezentuje swoje nowe grafiki.

- Marek Wawro bawi się materiami, formą, technikami, ale cały czas w tych obrazach jest zawarty głęboki przekaz. Ci którzy śledzą jego twórczość i ewolucję języka jakim się posługuje potrafią dość szybko rozszyfrować te dzieła – mówi Stanisława Zacharko-Łagowska, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach oraz kuratorka tej wystawy.

W Galerii Dolnej czekają na odbiorców sztuki fotografie Marka Czarneckiego zebrane w zbiór pt. „Nasz (nie) bezpieczny świat”. To artystyczna wizja tego, do czego różne instytucje posuwają się dla naszego bezpieczeństwa. - Różnego rodzaju służby, prawodawcy kierując się naszym bezpieczeństwem ubezwłasnowolniają nas i ograniczają naszą wolność. Na przykład na lotniskach przeszukuje się nas, prześwietla bagaże, czasem nawet rozbiera, jeśli wymagana jest większa dokładność – mówi Stanisława Zacharko-Łagowska.

Z kolei w Galerii Małej obejrzymy kolekcje dzieł Agnieszki Andruszkiewicz pt. „Forma papieru prowadzi mnie...”. Autorka postanowiła przełożyć swoje myśli na obrazy czy małe rzeźby wykonane z papieru.

Wszystkie trzy wystawy są dostępne w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach do 6 marca.