Nowoczesny gabinet zabiegowy powstaje w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach

2021-01-22 20:17 MC
Świetokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach
Autor: Monika Cieślikiewicz

W szpitalu przy ul. Prostej w Kielcach trwają intensywne prace remontowe w dawnej sali operacyjnej. Jeszcze 10 lat temu była to jedyna w tej lecznicy sala do operacji, na której odbywały się zarówno cięcia cesarskie, jak i inne zabiegi operacyjne. Teraz jest przekształcana w nowoczesny gabinet.

- W nowym gabinecie będą mogły być również wykonywane zabiegi endoskopowe. Obok jest sala wybudzeniowa, w które pacjentki po zabiegu będą przebywać przez  pół godziny - informuje Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.

Jak dodaje dyrektor lecznicy, gabinet powinien być uruchomiony do połowy lutego.

-Jeżeli chodzi o wyposażenie  mamy już stosowny fotel operacyjny, mamy zakupiony aparat do znieczulenia, łózka do intensywnej terapii, kardiomonitory - to wszystko znajduję się już na wyposażeniu szpitala i będzie zainstalowane- wylicza dyrektor szpital przy ul. Prostej w Kielcach.

Remont części pomieszczeń w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach jest związany z przygotowaniami do większej inwestycji - modernizacji bloku porodowo- operacyjnego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

W Kielcach można "wymienić się ciepłem"