Budowanie ścieżki rowerowej w Kielcach

i

Autor: UM Kielce

Nowe ścieżki rowerowe i rowery miejskie

2021-11-16 12:39

W Kielcach powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych. Trwają właśnie prace przy ulicy Krakowskiej​, a już niedługo ruszą kolejne w ramach projektu "Kielecki Rower Miejski". Poza tym ruszy również miejska wypożyczalnia rowerów, którą będzie zarządzać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Właśnie trwa budowa drogi rowerowej przy ulicy Krakowskiej. Trasa o długości 1100 metrów powstaje od granicy miasta do al. Górników Staszicowskich. Natomiast odcinek 800-metrowy od Wojewódzkiego Domu Kultury do ul. Pakosz.

- Bliżej granicy miasta roboty są dużo bardziej zaawansowane, ponieważ tam wykonawca ułożył już blisko 1000 metrów masy bitumicznej na tej ścieżce. Na odcinku przy WDK w tej chwili trwa korytowanie, ustawianie obrzeży oraz robienie podbudowy - tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.

A już niedługo rusza kolejny projekt pn. „Kielecki Rower Miejski".

- Budowanych będzie w zasadzie od podstaw 9 nowych ścieżek rowerowych między innymi wzdłuż alei Solidarności, przy ulicy Szajnowicza-Iwanowa, czy wzdłuż ulicy Sandomierskiej. Także tych odcinków jest całkiem sporo. Większość tych przedsięwzięć jest na etapie albo przetargu albo przygotowania - dodaje Skrzydło.

Wypożyczalnia rowerów miejskich

W ramach projektu ruszy również miejska wypożyczalnia rowerów, którą będzie zarządzać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

- Samych rowerów planujemy uruchomić co najmniej 250, z czego 25 rowerów elektrycznych, 5 rowerów typu tandem i 10 rowerów typu cargo. Rowery będą 4. generacji czyli możemy je zostawić i wziąć z dowolnego miejsca na terenie miasta, natomiast pozostawienie roweru poza strefą parkowania będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami - informuje Przemysław Chmiel, dyrektor MOSiR.

W planach jest na początek 50 stacji do parkowania rowerów. Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na dostarczenie jednośladów i systemu do ich obsługi. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach chce uruchomić wypożyczalnię rowerów od 1 maja 2022 roku.

źródło: UM Kielce

Na skwerze w centrum Bydgoszczy zakochani mogą już wieszać kłódki

QUIZ. Słynne cytaty - kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kto powiedział : „Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia lub zginąć razem jak szaleńcy.”?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE