Nowe radiowozy dla policjantów z powiatu kieleckiego. Popatrzcie na te cacuszka [ZDJĘCIA]

2020-02-04 11:31 PioR

Trzy nowe auta trafiły do policjantów z powiatu kieleckiego. Z dwóch radiowozów i jednego samochodu nieoznakowanego będą korzystać funkcjonariusze z Chęcin, Daleszyc i Strawczyna. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz urzędy miast i gmin. Zobaczcie zdjęcia.

W sumie koszt zakupu i wyposażenia radiowozów sięgnął blisko 180 tys. zł. Większość pieniędzy na ten cel przekazali samorządowcy.

- Dofinansowanie po stronie powiatu kieleckiego wyniosło 100 tys. zł. Część pieniędzy dołożyły też gminy - wylicza starosta kielecki Mirosław Gębski. - Nowe samochody to sprawniejsza policja i bezpieczniejsi mieszkańcy - dodaje.

Z dwóch radiowozów i jednego samochodu nieoznakowanego będą korzystać funkcjonariusze z Chęcin, Daleszyc i Strawczyna. Zdaniem podinsp. Piotra Zalewskiego, komendanta miejskiego policji w Kielcach, zakup aut to dowód na to, że kwestie bezpieczeństwa są dla samorządowców bardzo ważne.

- To są samochody osobowe i terenowe, z których głównie będą korzystać odziały prewencji - mówi nam podinsp. Zalewski. - One zastąpią wysłużone radiowozy, które po przejechaniu kilkuset tysięcy kilometrów są już bardzo awaryjne - dodaje.

W sumie kielecka policja ma do dyspozycji około 140 radiowozów.