Nowe radiowozy dla policjantów z powiatu kieleckiego. Popatrzcie na te cacuszka [ZDJĘCIA]

2020-02-04 11:31

Trzy nowe auta trafiły do policjantów z powiatu kieleckiego. Z dwóch radiowozów i jednego samochodu nieoznakowanego będą korzystać funkcjonariusze z Chęcin, Daleszyc i Strawczyna. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz urzędy miast i gmin. Zobaczcie zdjęcia.

W sumie koszt zakupu i wyposażenia radiowozów sięgnął blisko 180 tys. zł. Większość pieniędzy na ten cel przekazali samorządowcy.

- Dofinansowanie po stronie powiatu kieleckiego wyniosło 100 tys. zł. Część pieniędzy dołożyły też gminy - wylicza starosta kielecki Mirosław Gębski. - Nowe samochody to sprawniejsza policja i bezpieczniejsi mieszkańcy - dodaje.

Z dwóch radiowozów i jednego samochodu nieoznakowanego będą korzystać funkcjonariusze z Chęcin, Daleszyc i Strawczyna. Zdaniem podinsp. Piotra Zalewskiego, komendanta miejskiego policji w Kielcach, zakup aut to dowód na to, że kwestie bezpieczeństwa są dla samorządowców bardzo ważne.

- To są samochody osobowe i terenowe, z których głównie będą korzystać odziały prewencji - mówi nam podinsp. Zalewski. - One zastąpią wysłużone radiowozy, które po przejechaniu kilkuset tysięcy kilometrów są już bardzo awaryjne - dodaje.

W sumie kielecka policja ma do dyspozycji około 140 radiowozów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE