lampa uliczna

i

Autor: pixabay.com

Nowe oświetlenie i chodnik na kieleckim osiedlu Baranówek

2022-04-14 11:07

Dobra informacja dla mieszkańców kieleckiego osiedla Baranówek. ​Jeszcze w tym roku doczekają się nowego oświetlenia ulicznego. Wymiana obejmie trzy ulice, a będzie odbywać się w dwóch etapach. Oprócz oświetlenia planowana jest także budowa chodnika.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach ogłosił przetarg na modernizację oświetlenia ulicznego na trzech ulicach zlokalizowanych na kieleckim osiedlu Baranówek. To Aleja na Stadion, ulica Rajtarska i ulica Janczarska.

Oświetlenie na tych ulicach jest stare i zużyte. Są to betonowe słupy, źródła światła sodowe. To wszystko zostanie wymienione na bardzo nowoczesne oświetlenie w technologii ledowej. W sumie na tych trzech ulicach będzie ustawionych 45 nowych latarni - mówi  Jarosław Skrzydło rzecznik MZD w Kielcach.

Wymiana obejmie trzy ulice a będzie odbywać się w dwóch etapach. Pierwszy dotyczy odcinka od ul. Szczepaniaka do ul Janczarskiej – gdzie latarnie powinny być ustawione w ciągu 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy.Drugi etap wymiany to odcinek od ul. Janczarskiej do ul. Obrzeżnej - a termin realizacji to pół roku od zawarcia umowy.

Oprócz oświetlenia planowana jest także budowa chodnika.

Gdy zakończą się prace związane z układaniem kabli na Alei na Stadion wówczas ekipy przystąpią do budowy w tym miejscu chodnika, którego dotychczas nie było - dodaje Jarosław Skrzydło.

Ogród Botaniczny w Kielcach budzi się do życia
Sonda
Czy wyjeżdżasz w tym roku na święta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE