Cenne odkrycia przy budowie obwodnicy Opatowa

i

Autor: GDDKiA Kielce Budowa obwodnicy Opatowa - zdjęcie ilustracyjne

Opatów

Nieszczęśliwy wypadek na budowie. 33-latek przysypany ziemią w wykopie

Zanim straż pożarna dotarła na miejsce, mężczyzna był już częściowo odkopany przez współpracowników. Nieprzytomny, trafił pod opiekę ratowników medycznych. W stanie zagrażającym życiu został przetransportowany do szpitala Ostrowcu Świętokrzyskim.

Do wypadku doszło w piątek 22 września w godzinach popołudniowych na placu budowy obwodnicy Opatowa. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że 33-letni pracownik znalazł się w wykopie, w którym była osadzana studzienka. W pewnym momencie ziemia się osunęła i przysypała mężczyznę.

W akcji ratunkowej brało udział siedem zastępów straży pożarnej. Kiedy służby dotarły na miejsce, poszkodowany był już częściowo odkopany przez współpracowników. Po kilkudziesięciu minutach strażakom udało sie wydobyć nieprzytomnego 33-latka spod ziemi. Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych i został przetransportowany do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego stano określono jako zagrażający życiu.

O wypadku poinformowano Państwową Inspekcję Pracy. Inspektorzy sprawdzą, czy roboty budowalne były prowadzone zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE