Niepełnosprawny kolarz w podróży po Polsce. Był też w Kielcach

2021-09-28 14:31
Niepełnosprawny kolarz
Autor: M.Cieślikiewicz Krzysztof Jastrzębski w Kielcach

Krzysztof Jarzębski z Pabianic zamierza pokonać 2,7 tys.km po Polsce na rowerze ręcznym. Chce to zrobić w niespełna dwa tygodnie. Wyruszył z Łodzi, a kolejnym etapem jego rowerowej eskapady były Kielce.

Krzysztof Jarzębski od zawsze był aktywny, uprawiał dziesięciobój w Łódzkim Klubie Sportowym. W 1990 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. Po amputacji kończyn nie poddał się chorobie.

Rowerowych wypraw niepełnosprawny sportowiec ma już "trochę" na koncie, nie tylko po Polsce, ale także po Europie i Stanach Zjednoczonych. W ten sposób zachęca innych do aktywności, szczególnie osoby niepełnosprawne.

Zawsze mówię „ruszcie się”, nie musicie być sportowcami, są inne dziedziny - choćby muzyka, każdy może znaleźć coś dla siebie. Siedzenie w domu i oglądanie brazylijskich seriali nic nie da, trzeba żyć – mówił podczas spotkania na kieleckim Rynku Krzysztof Jarzębski.

Życzenia powodzenia w dalszej podróży, w imieniu mieszkańców Kielc, przekazał niepełnosprawnemu sportowcowi, między innymi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Życzę bezpieczeństwa na drodze, jak najmniej awarii technicznych i tego zacięcia, które Pan ma, tak trzymać - mówił prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Z Kielc, Krzysztof Jarzębski wyruszył w swoją dalszą podróż, a przed nim Kraków, Opole, Wrocław, Zielona Góra, Szczecin, Koszalin, Gdańsk, Bydgoszcz, Zgierz , a 7 października wróci do Łodzi.

Nowoczesna karetka dla noworodków

QUIZ. Sprawdź wiek swojej duszy i umysłu

Pytanie 1 z 10
Jak lubisz spędzać czas wolny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE