Niepełnosprawni mają przedstawiciela również u marszałka. Powołano nowego rzecznika

2020-11-20 13:52
Niepełnosprawni mają przedstawiciela również u marszałka. Powołano nowego rzecznika
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Piotr Pawełko rzecznikiem niepełnosprawnych u marszałka. Doskonale zna problemy środowiska osób z dysfunkcjami.

Już nie tylko prezydent Kielc ale i marszałek województwa świętokrzyskiego ma swojego doradcę do spraw osób niepełnosprawnych. Na stanowisko rzecznika powołany został Piotr Pawełko, który sam porusza się na wózku. Spojrzenie takiej osoby ma pomóc w kreowaniu skutecznej polityki społecznej.

Urząd Marszałkowski w Kielcach wierzy, że koordynacja działań na rzecz niepełnosprawnych przez osobę, która sama jest z tego środowiska, pozwoli na rzeczową i racjonalną ocenę regionalnych programów na rzecz osób z dysfunkcjami.

- Jestem przekonany, że będziemy działać wspólnie z urzędem, z marszałkiem na rzecz osób niepełnosprawnych. Po to, by w jak największym stopniu aktywizować je w życiu zarówno społecznym jak i zawodowym – powiedział Piotr Pawełko.

Wojewódzki rzecznik niepełnosprawnych jest aktywnym człowiekiem. Ukończył Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, jako instruktor działa w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, jako koszykarz na wózku brał udział w wielu turniejach międzynarodowych i przy okazji zwiedził wiele krajów.

- Ma porównanie - powiedziała Renata Janik, wicemarszałek świętokrzyskiego i dodała, że musimy dogonić bardziej rozwinięte kraje Europy, jeśli chodzi o politykę społeczną dotyczącą niepełnosprawnych. - Okazuje się, że mimo tego, że wiele zmienia się w kraju i regionie jeśli chodzi o dostępność architektury i nie tylko dla osób niepełnosprawnych, to tak naprawdę jesteśmy daleko, daleko w tyle. Zarząd województwa chce to zmieniać – zadeklarowała wicemarszałek.

Zadaniem rzecznika niepełnosprawnych będzie inicjowanie działań zmierzających do usuwania barier utrudniających osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie w społeczeństwie oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Nowy sposób na zamknięte siłownie. Zajęcia fitness przeniosły się do szkoły tańca
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE