Czyste Powietrze 2023. Ile wynosi dofinansowanie? Gdzie złożyć wniosek?

i

Autor: pixabay.com Czyste Powietrze 2023. Ile wynosi dofinansowanie? Gdzie złożyć wniosek?

Nawet 7 tysięcy złotych na inicjatywy społeczne. Trwa nabór do Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego

2023-03-08 11:14

​Trwa nabór do Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Celem programu jest wsparcie oddolnych, ciekawych i kreatywnych inicjatyw mieszkańców naszego województwa. Operatorem programu jest fundacja im. Stefana Artwińskiego.

- Wydarzenia realizowane w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego mogą mieć na prawdę szeroki zakres. To może być piknik, szkolenie, warsztaty kulinarne, ale może to też być szkolenie z zakresu udzielenia pierwszej pomocy, czy spotkanie autorskie z lokalnym publicystą - informuje Paweł Kwietniewski z Fundacji imienia Stefana Artwińskiego.

Wnioski do programu może złożyć tak na prawdę każdy.

- Mamy trzy rodzaje grup, które mogą wnioskować. Jest nią młoda organizacja pozarządowa, czyli organizacja, która działa do 60 miesięcy. Grupy nieformalne z patronem, czyli trzy osoby, a jakaś inna lokalna organizacja, która dłużej działa, np. grupa OSP, KGW, czy stowarzyszenie patronuje takiej grupie - dodaje.

Poza tym, wnioski o dotację może złożyć grupa samopomocowa. Czyli grupa osób, która działa aktywnie na rzecz pokonywania problemów i zmianę warunków życia jego członków.  Każda z grup może złożyć tylko jeden wniosek.

Minimalna kwota dotacji to 2 tysiące złotych, a maksymalnie z funduszu można otrzymać nawet 7 tysięcy złotych.

- Myślę, że każdy kto ma pomysł, kto chce złożyć wniosek w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego doskonale wie, co na danym terenie jest potrzebne. My tutaj nie zamykamy tego katalogu - dodaje Paweł Kwietniewski.

Nabór wniosków trwa do 31 marca. Natomiast zgłaszane inicjatywy można realizować w terminie od 01 maja do 30 września bieżącego roku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej swietokrzyskiegranty.pl

QUIZ. Znani ludzie związani z Kielcami i regionem. Co o nich wiesz, znasz ich dokonania?

Pytanie 1 z 10
Witold Zaraska to słynny biznesmen, przed laty twórca Exbudu. W jakim mieście działał, zanim przeniósł się do Kielc?
Dzień Kobiet na słodko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE