Najpierw lasy, teraz parki. Mistrzowie z Kielc w akcji!

2021-05-05 0:51 MUR
vive
Autor: Patryk Ptak / Łomża VIVE Kielce

Zawodnicy drużyny Łomża Vive Kielce wzięli udział w kolejnej akcji związanej z ekologią. Po sprzątaniu kieleckich lasów, mistrzowie Polski wzięli się za osiedle w centrum miasta.

Krzysztof Lijewski, Haukur Thrastarson i Uladzislau Kulesh wraz z zawodnikami zespołu młodzików trenera Tomasza Litwina sadzili krzewy w Parku Górki Czarnowskie. Akcja sadzenia krzewów odbyła się we współpracy z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych.

Z wyniku akcji zadowolony był rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, Marcin Batóg. - Nie spodziewaliśmy się takiego zamieszania, bo myśleliśmy, że zawodnicy będą bardziej spięci, a oni od razu zabrali się do pracy i chwycili za rośliny! Nie trzeba ich było dwa razy namawiać – mówił rzecznik RPZiUK – Zakładaliśmy rabatę z krzewów, rękami zawodników Łomża Vive Kielce i zespołu młodzieżowego posadzonych zostało około 200 krzewów.

- Nie miałem do tej pory przyjemności sadzenia roślin, ale muszę przyznać, że sprawiło mi to wiele frajdy! – powiedział Krzysztof Lijewski – Inicjatywa jest bardzo fajna, bo emisja dwutlenku węgla do atmosfery jest duża nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Musimy wziąć za to odpowiedzialność, bo to my – ludzie – zanieczyściliśmy planetę, więc my musimy zrobić wszystko, by ją oczyścić. Powinniśmy myśleć nie tylko o nas, ale o naszych dzieciach, wnukach, prawnukach. Proces będzie długi, ale nie możemy przecież biernie patrzeć na to, jak przyroda na naszych oczach umiera.