Finanse

Najbogatsze miasteczka w województwie świętokrzyskim. Tam żyje się najlepiej. Zobacz ranking TOP 15

2024-01-30 8:05

Czasopismo "Wspólnota" opublikowało ranking najbogatszych miasteczek w Polsce. Na pierwszym miejscu w tej kategorii jest Łeba z dochodem 22 946,10 zł per capita (na jednego mieszkańca). W zestawieniu znalazły się również miejscowości z województwa świętokrzyskiego. Które są najzamożniejsze? Zobaczcie w galerii poniżej.

Pismo „Wspólnota” opublikowało ranking najbogatszych samorządów w Polsce. Bogactwo przedstawiono w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W kategorii „miasteczka” najbogatsza okazała się Łeba - 22 946,10 zł per capita, a tuż za nią są Duszniki-Zdrój – 16 520,37 zł, a podium zamyka Krynica Morska z dochodem per capita w wysokości 16 216,40 zł.

Jak wypadły na tym tle miasteczka z województwa świętokrzyskiego? To możecie sprawdzić powyżej w galerii zdjęć. Umieściliśmy tam piętnaście miejscowości, w kolejności od miejsca 15 do 1. Co ciekawe, w czołówce plasują się głównie miasta z południowej i południowo-wschodniej części województwa a także z powiatu kieleckiego. W pierwszej setce w kraju znalazły się tylko dwa świętokrzyskie miasteczka.

Warto też zaznaczyć, że zestawienie nie obejmuje miast na prawach powiatu (w przypadku świętokrzyskiego są to Kielce) oraz miast - stolic poszczególnych powiatów, a więc Buska-Zdroju, Jędrzejowa, Kazimierzy Wielkiej, Końskich, Opatowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Pińczowa, Sandomierza, Skarżyska-Kamiennej, Starachowic, Staszowa i Włoszczowy.

Jakie są najzamożniejsze miasteczka w naszym regionie? Odpowiedź w galerii poniżej.