Można zgłaszać projekty do Banku Pomysłów i Inicjatyw Młodzieżowych

2021-09-20 13:48
Stratyegia dla młodych ze świętokrzyskiego
Autor: Urząd Marszałkowski w Kielcach

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego wspólnie z Samorządem Województwa zachęca do zgłaszania propozycji pomysłów i inicjatyw ważnych dla aktywizacji społecznej świętokrzyskiej młodzieży. A jest to związane z pracami nad strategicznym dokumentem województwa na rzecz młodzieży „Młodzi dla Świętokrzyskiego 2030+”.

W oparciu o projekty zgłoszone do Banku Pomysłów i Inicjatyw Młodzieżowych oraz dotychczas realizowane przez Samorząd Województwa przedsięwzięcia, opracowany zostanie dokument strategiczny na rzecz młodzieży „Młodzi dla Świętokrzyskiego 2030+”, który wyznaczy kierunek kształtowania polityki młodzieżowej w naszym regionie.

Nie bójcie się, nie miejcie kompleksów. Wysyłajcie do nas swoje propozycje i skorzystajcie ze swojego głosu i szansy na to, żeby zgłosić swoje pomysły. Powiedzcie nam co chcielibyście zmienić, poprawić, lub nowego wdrożyć - apeluje do młodych,  Zofia Mogielska, przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. – Chcemy odpowiadać na realne potrzeby młodych i od nich usłyszeć to czego potrzebują. Liczymy na pomysły naszych rówieśników, pochodzących z większych miast, jak i z mniejszych miejscowości - dodaje.

Inicjatywy mogą zgłaszać: jednostki samorządu terytorialnego, instytucje oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz młodzieży, młodzieżowe rady miast/gmin oraz samorządy uczniowskie i studenckie. Propozycje osób indywidualnych można zgłaszać za pośrednictwem swojego samorządu szkolnego, studenckiego lub Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

– Chcemy stworzyć podstawę ku temu, aby to młodzi ludzie powiedzieli nam co my mamy zrobić, żeby młodzież została w naszym regionie. Chcemy im zapewnić takie warunki, aby czuli, że chcą tu pracować, rozwijać się, założyć rodzinę, żyć – mówi Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Projekt można zgłosić poprzez wypełnienie formularza  i przesłanie go do 31 października 2021 roku pocztą elektroniczną do Młodzieżowego Sejmiku Województwa.

Co pamiętasz z podstawówki? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Wymień planety Układu Słonecznego, licząc w kolejności od Słońca:
Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Dąbrówka Stany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE