Mistrzowie Polski wznowili treningi. Skromny skład Łomży VIVE Kielce

2021-01-12 9:33 MUR
vive
Autor: Patryk Ptak

Na zajęciach stawiło się na razie trzech zawodników. Treningi prowadzi trener przygotowania motorycznego Mistrzów Polski, Krzysztof Paluch.

– Po długiej przerwie rozpoczęliśmy przygotowania do drugiej części sezonu 2020/21. Jest nas na razie tylko trzech. Zaczęliśmy od biegania, a następnie udaliśmy się na siłownię – opowiada trener Paluch. 

Na pierwszych zajęciach stawiło się zaledwie trzech zawodników: Krzysztof Lijewski, Sebastian Kaczor i Miłosz Wałach. Do piątku na zgrupowaniu kadry przebywa Cezary Surgiel. Poza Kielcami są jeszcze na razie trener Talant Dujshebaev oraz Branko Vujović. Obaj mają dołączyć do zespołu 18 stycznia. Pozostali zawodnicy wraz ze swoimi reprezentacjami narodowymi przygotowują się do mistrzostw świata w Egipcie, które rozpoczną się już w najbliższą środę, 13 stycznia. Są to: Arkadiusz Moryto, Mateusz Kornecki, Szymon Sićko, Tomasz Gębala, Michał Olejniczak, Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, Angel Fernandez, Igor Karačić, Andreas Wolff, Sigvaldi Gudjonsson, Artsem Karalek, Uladzislau Kulesh i Nicolas Tournat.

– To jest największy problem dla wszystkich trenerów – wyjaśnia trener Krzysztof Paluch. – Część zawodników będzie teraz trenowała w Kielcach, część będzie dopiero do nas docierała i każdy będzie w innym miejscu. Jeden będzie potrzebował biegania, budowania siły, drugi grania. Będziemy starali się to wszystko wyrównywać.

Olsztyńskie cheerleaderki odniosły wielki sukces w krajowych mistrzostwach