bilard nosan kielce turkowski

i

Autor: Polski Związek Bilardowy/Maciej Urban

Mistrzostwa Świata w Kielcach? Rozmowy trwają

2022-10-07 10:25

Kielce stoją przed ogromną szansą zorganizowania jednej z największych i medialnych imprez sportowych. Chodzi o bilardowe mistrzostwa świata.

Nad imprezą pieczę sprawuje słynny Matchroom, co sprawia, że turniej rozgrywany w stolicy regionu świętokrzyskiego byłby transmitowany w największych sportowych platformach streamingowych i stacjach telewizyjnych,

- Mówimy tutaj o transmisji na antenach kilkudziesięciu stacji telewizyjnych na całym świecie, począwszy od USA, przez Amerykę Południową, Europę, a na Australii i Nowej Zelandii kończąc - zaznacza Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

PZB rozmawia już o organizacji zawodów z władzami miasta i województwa. Mistrzostwa byłyby nie tylko okazją do promocji Kielc, ale także zwiększyłyby szanse naszych zawodników na sukces sportowy. - Oczywiście liczymy na dobry występ reprezentantów z orłem na piersi. Mamy świetnych zawodników, także ze świętokrzyskiego. Tomek Kapłan czy Karol Skowerski z Nosanu Kielce to mistrzowie Europy, którzy mają szansę na dobry występ w tej imprezie - przekonuje Grzegorz Kędzierski.

Mistrzostwa planowane są na początek przyszłego roku. Weźmie w nich udział blisko 130 zawodników. 

Pierwszy raz na siłowni z Kasią Węsierską. TEGO nie rób! | ESKA XD - Fit vlog #59

QUIZ. Nie masz cwaniaka nad warszawiaka! Znasz gwarę stolicy?

Pytanie 1 z 15
Co można zrobić na patelni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE