badania ciśnieniomierz

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

​Miasteczko zdrowia stanie na kieleckim Rynku. Bezpłatne badania i konsultacje medyczne

2021-08-05 15:24

Już w najbliższą sobotę, 7 sierpnia, na kieleckim Rynku stanie biało-niebiesko-różowe miasteczko zdrowia. Przy mobilnych stanowiskach będzie można zrobić za darmo wiele badań profilaktycznych i co ważne porozmawiać o profilaktyce i ważnych zasadach przeciwdziałania chorobom ze specjalistami, a także samymi pacjentami, którzy pokonali chorobę.

Już 7 sierpnia, Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ i Prezydent Miasta Kielce zapraszają mieszkańców na kielecki Rynek, wraz z Fundacją „Pokonaj Raka”.

Chcemy pokazać, że profilaktyka się opłaca, a systematyczne badania kontrolne, aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie to klucz do naszego zdrowia. A mamy doskonałe narzędzia, by z tego wszystkiego korzystać, jak chociażby działający od 1 lipca projekt „Profilaktyka 40 Plus” - mówi Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Kielcach.

Przy mobilnych stanowiskach będzie można między innymi:

- uzupełnić ankietę programu Profilaktyka 40 PLUS, - uzyskać pomoc przy zapisach do programu Profilaktyka 40 PLUS,- skorzystać z konsultacji dermatologa - w godz. 10 – 13,- zważyć się i dokonać analizy składu ciała,- porozmawiać z dietetykiem,- zmierzyć ciśnienie krwi, - oznaczyć poziom cukru,- wykonać mammografię (panie w wieku od 50 do 69 lat),- wykonać cytologię (panie w wieku 25-59 lat),- zapisać się na badania kolonoskopowe,- nauczyć się samobadania piersi,- uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ),- potwierdzić Profil Zaufany

O profilaktyce i najistotniejszych zasadach przeciwdziałania chorobom będzie można porozmawiać z dr Leszkiem Smorągiem, kierownikiem Zakładu Profilaktyki Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, a przede wszystkim z osobami, które pokonały raka, czyli z pacjentami z Fundacji „Pokonaj Raka”, którzy około godz. 13.30 wjadą na rowerach na Rynek, gdzie wyznaczono metę ONKO TOUR. Gościem specjalnym będzie Rzecznik Praw Pacjenta, którego namiot stanie przed głównym wejściem do Urzędu Miasta- informuje Beata Szczepanek.

W ramach eventu dodatkową atrakcją będzie nordic walking.

Ponadto będzie można wziąć udział w specjalnym eksperymencie Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, wziąć udziału w warsztatach ręcznego tworzenia wyrobów z karmelu.Podczas kiedy rodzice korzystać będą z oferty badań, na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji, jak zabawy ruchowe, gra w cymbergaja, rzucanie obręczą do celu, czy chodzenie na szczudłach. 

Sobotni piknik zdrowotny potrwa od 10 - 17.

Bocian Kapsel

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE