Miał 3,5 promila w organizmie i przekroczył prędkość o prawie 50 km na godzinę

2022-08-09 11:11
Miał 3,5 promila w organizmie
Autor: Pixabay

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, to wynik badania stanu trzeźwości 31-latka z gminy Bieliny, który pędził wczoraj wieczorem przez miejscowość Lechów osobowym renaultem, przekraczając prędkość o 46 kilometrów na godzinę. Nawet gdyby mężczyzna był trzeźwy to i tak, nie mógłby jeździć samochodem, gdyż sąd zakazał mu jazdy za wcześniejsze wykroczenia. Całej tej głupocie przyglądały się dwie pasażerki w wieku 20 i 22 lat.

Każdego dnia świętokrzyscy policjanci zatrzymują od kilku do kilkunastu nietrzeźwych kierujących. Co chwilę słyszy się z doniesień medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach, których sprawcy byli po alkoholu. Głupota, bezmyślność, czy zwykła ignorancja? Co sprawia, że dalej osoby po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę?

Gdyby nie kontrola policjantów z grupy Speed, kto wie, czy nie doszło by do kolejnej tragedii. W miejscowości Lechów, na drodze krajowej nr 74 funkcjonariusze wzięli na celownik laserowego miernika prędkości osobowego renaulta. Auto pędziło w kierunku Łagowa 96 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą francuskiego auta siedzi kompletnie pijany 31-latek, a pasażerkami są dwie dziewczyny w wieku 20 i 22 lat.

Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Bieliny. Mężczyzna zarzekał się, że wczoraj nie pił i że to najprawdopodobniej „pozostałości” po sobotnim weselu. W policyjnym systemie mundurowi ponadto ustalili, że mężczyzna nawet będąc trzeźwym, nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż w przeszłości miał kłopoty z prawem, za co sąd zakazał mu jazdy. Na miejscu 31-latek tłumaczył, że wraz z pasażerkami śpieszyli z pomocą do innej koleżanki, gdyż źle się czuła. Finalnie to właśnie ona pomogła nietrzeźwemu odbierając samochód z miejsca

Alarmy na Grochowie nie dają spać mieszkańcom. Tak wyją pociągi na Olszynce Grochowskiej

QUIZ czy można Ci zaufać? Jesteś godzien zaufania?

Pytanie 1 z 9
Przyjaciółka zdradza Ci swój wielki sekret. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE