Industria Kielce

i

Autor: Industria Kielce

Mecz na szczycie dla Łomży Industria Kielce

2022-10-08 18:23

W meczu 6. serii PGNiG Superligi Łomża Industria Kielce pokonała na wyjeździe Torus Wybrzeże Gdańsk 31 do 20. Na parkiecie zmierzyły się pierwsza i trzecia ekipa w ligowej tabeli. Świetny mecz w drużynie gości rozegrali Nedim Remili i Mateusz Kornecki.

Kielczanie nie mieli wiele czasu, aby przygotować się do tego pojedynku. Przypomnijmy, że w czwartek pokonali w Lidze Mistrzów THW Kiel. Zapewniali jednak, że jadą do Gdańska po komplet punktów i dotrzymali słowa.

Trener Talant Dujshebaev do meczowego protokołu wpisał tylko trzynastu graczy. Wśród nieobecnych byli: kontuzjowani Elliot Stenmalm, Cezary Surgiel, Tomasz Gębala i Damian Domagała oraz Benoit Kounkoud, Alex Dujshebaev, Artsem Karalek i Igor Karacic. Pod nieobecność tego ostatniego grą drużyny Łomża Industria Kielce od pierwszej minuty spotkania w Gdańsku kierował Daniel Dujshebaev. 

W pierwszej połowie dobrze spisywali się obaj bramkarze. Zarówno Mateusz Kornecki, jak i Miłosz Wałach po 30 minutach mogli pochwalić się ponad 40-proc. skutecznością interwencji. Na tablicy świetlnej widniał wynik 13 do 9 dla przyjezdnych.

Po zmianie stron dominacja kielczan zaznaczała się coraz wyraźniej. Wciąż świetnie bronił Mateusz Kornecki, a w ataku oprócz skutecznego Arkadiusza Moryto, dobry mecz rozgrywali również Francuzi - Nedim Remili, Nicolas Tournat i Dylan Nahi. Ostatecznie Łomża Industria Kielce zwyciężyła Torus Wybrzeże Gdańsk 31 do 20.

Dodajmy, że Mateusz Kornecki zakończył mecz z 47-proc. skutecznością obron, a najwięcej goli dla kielczan zdobył Nedim Remili - dziewięć.

Polscy kibice idą na mecz Igi Świątek

QUIZ PRL: Co można było kupić w Pewexie? Ile to kosztowało?

Pytanie 1 z 9
Cenę reklamówki z Pewexu zdradzały słowa piosenki „Ragazzo da Napoli”:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE