Maluchy słuchają opowieści, a mamy odpoczywają. Mamy relax w bibliotece

2020-02-17 13:05 ACuk
Biblioteka Miejska w Kielcach
Autor: ACuk Biblioteka Miejska w Kielcach

Biblioteka Miejska w Kielcach ruszyła z Bibliotecznym Klubem Maluszka. Raz w tygodniu mamy mogą przyprowadzić do jednej z 6 wybranych filii swoje pociechy. W czasie kiedy bibliotekarze będą czytać dzieciakom bajki i opowieści, mamy mogą pomyśleć o sobie. Przeczytać gazetę, książkę, albo porozmawiać i poznać nowych ludzi. - Liczymy, że nasza propozycja spotka się z ciepłym przyjęciem – mówi dyrektorka biblioteki.

Spotkania w klubie Maluszka maja się odbywać raz w tygodniu. - Zapraszamy wszystkie mamy z maluszkami do trzeciego roku życia – mówi Anna Żmudzińska, dyrektorka Biblioteki.

W ten sposób placówka chce trochę zadbać o mieszkanki Kielc, które będą mogły w tym czasie pomyśleć o sobie. Wśród książek będzie można porozmawiać i przede wszystkim zadbać choć przez chwilę o swój komfort psychiczny. - A szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko – podkreśla Anna Żmudzińska.

Jednocześnie maluchy będą mogły już od najmłodszych lat zaznajamiać się z literaturą. - Mamy nadzieję, że w przyszłości zostaną naszymi czytelnikami – podkreśla dyrektorka.

Spotkania będą się odbywać w 6 filiach – przy ulicy Jagiellońskiej, Okrzei, Konopnickiej, Nowaka – Jeziorańskiego, Naruszewicza i Górniczej. - Te placówki są większe a wiadomo, że musimy znaleźć miejsce na wózki – mówi Anna Żmudzińska i dodaje, że biblioteka czeka na sygnały od mam zainteresowanych uruchomieniem Klubu maluszka na innych osiedlach.