Rynek Kielce

i

Autor: Wiktoria Mitura

Ma być sprawnie i szybko. Miasto Kielce zatrudniło zewnętrzną kancelarię

2021-11-18 12:46

Prawnicy z urzędu miasta wracają po zwolnieniach lekarskich i urlopach. ​Mimo to władze Kielc postanowiły zatrudnić zewnętrzną kancelarię prawną ze względu na ilość realizowanych spraw w urzędzie.

Przypomnijmy, jakiś czas temu władze Kielc zwolniły wszystkich prawników ze względu na zmianę modelu obsługi prawnej.

- Władze miasta podjęły decyzję o zmianie modelu funkcjonowania obsługi prawnej w Urzędzie Miasta. Model, który będzie zastosowany w Kielcach, z powodzeniem funkcjonuje w innych miastach, m.in. w Gliwicach. Takie rozwiązanie wykazało znaczną redukcję kosztów, bez wpływu na obniżenie jakości świadczonych usług w tym obszarze - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Prawnicy po otrzymaniu wypowiedzenia, złożyli wnioski o urlop lub poszli na zwolenianie lekarskie. To natomiast przysporzyło wielu problemów podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kielce, co wywołało sporą dyskusję.

- Paraliż w działaniu urzędu miasta widać już dzisiaj. Żaden z radców prawnych, którzy są w strukturach ratusza nie przyszedł do pracy. Po otrzymaniu wypowiedzeń zostali wysłani na urlopy, a część udała się na zwolnienia lekarskie. Dzisiaj sesję rady miasta obsługuje dwójka radców prawnych z Miejskiego Zarządu Dróg, którzy oczywiście robią co mogą jednak to nie jest ich specjalizacja. Rada miasta nie może normalnie funkcjonować, a to tylko przedsmak tego co będzie się działo w całym ratuszu - radny Marcin Stępniewski z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Władze naszego miasta zatrudniły już zewnętrzną kancelarię

- Z uwagi na ilość realizowanych spraw, władze miasta uznały za konieczne wzmocnienie obsługi prawnej, dlatego zgodnie z trybem zamówień publicznych w ostatnią środę została wyłoniona kancelaria prawna, z którą podpisano umowę na świadczenie doraźnej obsługi prawnej do końca miesiąca, czyli do dnia 30 listopada – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Wartość świadczonych usług ma nie przekraczać piętnastu tysięcy złotych miesięcznie.

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Polska jest bezradna. Merkel broni naszych interesów
Sonda
Czy mieszkasz w wynajmowanym czy własnościowym lokalu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE