QUIZ. Słynny raper Liroy pochodzi z Kielc. Co o nim wiesz, znasz słowa piosenek? (4)

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express, Pexels/zdjęcie ilustracyjne

Quiz

Liroy - raper, poseł, który pochodzi z Kielc. Co o nim wiesz, znasz jego piosenki? Sprawdź swoją wiedzę

2023-12-05 13:19

Piotr Marzec "Liroy" to słynny polski raper, później także poseł na Sejm. Dzieciństwo oraz młodość spędził w Kielcach! Czy znacie jego piosenki? Sprawdźcie swoją wiedzę i rozwiążcie quiz.

Dla wielu Liroy to prekursor rapu w Polsce, muzyk wyrazisty, kontrowersyjny. Faktem jest, że trzydzieści lat temu jego kariera eksplodowała, zaś najbardziej znane piosenki śpiewali nawet ci, którzy nie byli zagorzałymi miłośnikami rapu.

"Scyzoryk" symbolem Kielc

Scyzoryk to taki symbol Kielc, natomiast Piotr Marzec w swoim słynnym utworze jeszcze bardziej to zaakcentował. Warto dodać, że zanim wydał tego singla, współpracował z inną znaną grupą z Kielc, Wzgórzem Ya-Pa 3. Kiedy pracował we Francji, również założył swój zespół. Dzięki swojej determinacji wprowadził rap na sceny w czasach, kiedy ten gatunek muzyki był jeszcze traktowany po macoszemu.

Piotr Marzec w wielu piosenkach wspominał swoje dzieciństwo, młodość, które spędził na osiedlu Sady w Kielcach. Opowiadał o różnych przeżyciach, zarówno tych wesołych jak i bolesnych, tym, czego doświadczył w rodzinie oraz wśród kolegów. W latach 90. i później na koncertach porywał tłumy, choć miał też i swoich przeciwników, również w środowisku raperów.

Liroy i jego piosenki. Rozwiąż quiz

Liroy próbował później swych sił w polityce, został posłem startując do sejmu z partii Kukiz'15, swego czasu startował również w wyborach na prezydenta Kielc.

Czy znacie piosenki Liroya, co wiecie o samym raperze? Spróbujcie swych sił w quizie. Uwaga - składa on się z dziesięciu pytań, w każdym do wyboru są cztery możliwe odpowiedzi, ale tylko jedna jest prawidłowa.

Startujemy!

QUIZ. Słynny raper Liroy pochodzi z Kielc. Co o nim wiesz, znasz słowa piosenek?

Pytanie 1 z 10
Jaki numer miało mieszkanie Piotra Marca "Liroya" w bloku przy ulicy Pocieszki 10 w Kielcach? Śpiewał o nim w jednej z piosenek.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE