Industria Kielce - Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów. Zdjęcia z meczu

i

Autor: Piotr Stańczak

SPORT

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Industria Kielce gra z niewygodnym rywalem

2023-11-30 11:40

Piłkarzy ręcznych Industrii Kielce czeka ostatni w tym roku mecz Ligi Mistrzów we własnej Hali. Żółto-biało-niebiescy podejmą macedoński Eurofarm Pelister. Ich rywal zamyka tabelę grupy A, ale to nie oznacza, że w Kielcach nie ma żadnych szans.

W czwartek 30 listopada, do spotkania 9. kolejki Ligi Mistrzów kielczanie przystąpią jako zdecydowany faworyt. Macedończycy z Bitoli to najsłabsza drużyna tegorocznej edycji europejskich rozgrywek - przegrali wszystkie mecze, zdobyli najmniej bramek (183) i stracili 236. Co ciekawe, w tym ostatnim elemencie nie są najgorsi, bo więcej goli dały sobie rzucić takie zespoły jak m.in. PSG, GOG czy Celje Pivovarna Lasko.

- Każda porażka zepchnie nas na szóstą pozycję dlatego chcemy wygrać wszystkie mecze i pewnie awansować do kolejnej rudny - zaznacza kołowy mistrzów Polski Artsem Karalek.

Dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa będzie to ostatnie europejskie starcie w tym roku w Hali Legionów. Co warto podkreślić, w pierwszym meczu z Eurofarmem Pelister kielczanie wygrali po ciężkim meczu tylko 24:21. Dlatego teraz nie lekceważą rywala.

- Talant Dujszebajew powtarza, że łatwe rzeczy są trudne do wykonania. Eurofarm Pelister pokazał w meczach z PSG czy THW, że jest groźny. My też się o tym przekonaliśmy na własnej skórze. Jest jeszcze dodatkowa presja, by punkty zostały w domu. Przecież my musimy, a przeciwnik może. To może być bardzo niebezpieczny mecz - przekonuje Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii. 

Początek czwartkowego meczu w Hali Legionów o godzinie 20.45.

Świętokrzyskie. Kibice Industrii Kielce podczas meczu z Gwardią Opole w Hali Legionów