Korona zagra z Sandecją. Szansa na debiut Błanika

2021-09-17 11:01
Żółto-niebiescy poderwali się do gry i zremisowali. Arka Gdynia i Korona Kielce podzieliły się punktami
Autor: Arka Gdynia twitter

Piłkarze Korony chcą podtrzymać świetną passę i zgarnąć kolejne trzy punkty w Fortuna 1. lidze. W sobotę kielczanie na Suzuki Arenie zmierzą się z szóstą w tabeli Sandecją Nowy Sącz.

Kielczanie pewnie przewodzą ligowej tabeli. Wygrali siedem z dotychczasowych ośmiu spotkań, a jedno zremisowali. Natomiast Sandecja jest szósta. Traci do Korony dziewięć punktów.

- Co do tego zespołu mamy swoje przemyślenia. Ich silnym punktem jest kreowanie gry w ofensywie. Chcemy tak dobrać taktykę, aby wygrać to spotkanie. Ale chcę jasno powiedzieć, że gramy u siebie, więc musimy skupić się na tym, żebyśmy my dobrze zagrali – mówi Dominik Nowak, trener Korony.

Szkoleniowiec kielczan w meczu z Sandecją będzie już miał do dyspozycji pozyskanego z tego klubu pomocnika Dawida Błanika. Z powodu kontuzji nie zagra tylko dwóch piłkarzy. – Do sytuacji Jacka Kiełba nie ma co wracać. Nie zagra także Marcel Gąsior, ale cieszy powrót Piotrka Malarczyka, więc wszyscy jesteśmy gotowi do meczu – podkreśla.

Pierwszy gwizdek w pojedynku Korony z Sandecją w sobotę o godz. 20.30.

Wilfredo Leon: Czy ktoś może nas pokonać?

Masz prawo jazdy? W tym quizie powinieneś uzyskać minumum 8 na 10 punktów!

Pytanie 1 z 1
Na chodniku nie mogą się zatrzymywać auta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE