Korona nie zwalnia tempa i szuka wzmonień. Klub wziął na celownik dwóch piłarzy Radomiaka

2020-02-03 12:11
Korona Kielce przy Szczepaniaka
Autor: Maciej Urban Sparing Korony przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach

Choć wznowienie rozgrywek lada dzień, „żółto-czerwoni” wciąż szukają wzmocnień na poszczególnych pozycjach. Raczej na pewno w Kielcach pozostanie dwóch Anglików, jednak na oku szkoleniowca Mirosława Smyły jest dwóch graczy Radomiaka Radom, którzy podczas sparingu z kieleckim zespołem pokazali się z jak najlepszej strony.

Korona Kielce szuka wzmocnień. Na celowniku piłkarze Radomiaka

Korona szuka wzmocnień przed rozpoczęciem rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Niestety, trener Mirosław Smyła nie zdradził, którzy zawodnicy radomskiego klubu wpadli mu w oko. Co więcej, w barwach Korony Kielce w meczu z Radomiakiem wystąpił piłkarz, którego personalia nie zostały podane do wiadomości. Jednak jak wynika z nieoficjalnych informacji, kielecki klub testował 23-letniego Chorwata – Vilibalda Vuco.

Zawodnik w tym sezonie rozegrał w drugiej lidze chorwackiej 14 meczów i był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu. W przeszłości grał też dla innych chorwackich zespołów - NK Rudes i NK Stupnik, a także w rezerwach hiszpańskiego Deportivo Alaves. O tym, czy udowodnił w Kielcach swoją wartość, dowiemy się już wkrótce.

Tak się stało w przypadku dwóch testowanych Anglików. Wszystko wskazuje na to, że zarówno 19-letni Johnny Spike Gill, jak i 24-letni D'Sean Theobalds przekonali do siebie trenera Mirosława Smyłę. Na temat obu zawodników wypowiedział się Marek Kozioł, etatowy bramkarz kieleckiego klubu. – Johny pracuje ciężko i widać, że jest dobrze wyszkolony technicznie. Trochę taki mikrus, dlatego musi popracować na siłowni, ale jest jak najbardziej w porządku, dlatego niech próbuje i rywalizuje.

Theobalds szczególnie zapadł w pamięć trenerowi Smyle, który komplementował go w rozmowach z dziennikarzami. – Te pozytywne opinie na jego temat są jak najbardziej nieprzesadzone. Super operuje piłką i nie boi się brać gry na siebie – dodaje Kozioł.

Korona nadzieje pokłada także w wypożyczonym niedawno z Cracovii Bojanowi Cecaraicowi. 26-letni Serb może okazać się lekiem na nieskuteczność kieleckiego zespołu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE