Autor: Cyfra Sport Korona - Widzew Transmisja TV NA ŻYWO Gdzie oglądać mecz Korona - Widzew STREAM ONLINE LIVE 15.10

Korona nie dała rady. ŁKS zdecydowanie mocniejszy

2020-11-11 20:00

W zaległym meczu 9. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona uległa na wyjeździe ŁKS-owi Łódź 0:2. Podopieczni trenera Macieja Bartoszka tylko fragmentami byli równorzędnym rywalem dla grających bardzo konsekwentnie graczy z Łodzi.

W początkowych fragmentach meczu to zawodnicy ŁKS-u nadawali ton rywalizacji i niestety już w 14. minucie po dalekim wyjściu przed pole karne Marka Kozioła, do piłki doszedł Hiszpan Pirulo, minął kieleckiego bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Kielczanie kilkukrotnie starali się zagrozić bramce ŁKS-u, lecz nie na tyle skutecznie by zdobyć gola.

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie żadnej dogodnej okazji do strzelenia bramki i do przerwy kielczanie przegrywali 0:1. W 54. minucie ŁKS zdobył drugą bramkę. Samuel Corral będąc sam na sam z Markiem Koziołem nie pomylił się i bez problemu umieścił piłkę w bramce.

Mimo dobrych ostatnich kilkunastu minut w wykonaniu Korony, ostatecznie to zawodnicy ŁKS-u triumfowali i awansowali na fotel lidera Fortuna 1 Ligi.

W 12. kolejce Fortuna 1 Ligi Korona podejmie na własnym stadionie Sandecję Nowy Sącz (14 listopada, godz. 18.).