Thiakane Korona Kielce

Autor: Korona Kielce

Korona na ostatniej prostej. Kielczanie wygrali ostatni sparing

2021-02-14 20:39

Ostatni sparing Korony podczas mijającego obozu przygotowawczego na plus. Kielczanie skromnie wygrali z GKS-em Katowice 1:0, a strzelcem zwycięskiej bramki został Marko Pervan, który w 17. minucie wykorzystał zgranie Yilmaza.

- Mecz był pod naszą kontrolą. Zawodnicy coraz lepiej się ze sobą rozumieją. Bardzo dobrze się uzupełniamy jako drużyna na boisku - chwali swoich podopiecznych szkoleniowiec żółto-czerwonych, Maciej Bartoszek. - Bardzo pozytywnie i miło patrzyło się na drużynę dobrze funkcjonującą, utrzymującą się przy piłce i przez większą część meczu kontrolującą przebieg spotkania. Mieliśmy swój plan i go realizowaliśmy. Choć był też taki moment dziesięciu minut chaosu z naszej strony - dodaje.

Wynik mógł być znacznie wyższy. - Martwi trochę nasza skuteczność, bo stworzyliśmy mnóstwo sytuacji. Musimy mieć więcej chłodnej głowy. Chłopaki chcą to zrobić na maksa, z fajerwerkami, a to nie o to chodzi. Aby skierować piłkę do siatki wystarczyło trochę więcej spokoju. Ale nie ma co popadać w zachwyt. Liga wszystko zweryfikuje. Najważniejsze, aby te bramki padały w lidze. Nie miałbym nic przeciwko gdybyśmy wszystkie mecze wygrywali po 1:0 - zaznacza trener.

- Sparing zdecydowanie na plus. Nasza gra wyglądała dużo lepiej niż podczas poprzednich gier kontrolnych. Zagraliśmy dobre spotkanie. Szkoda, że nie strzeliliśmy więcej goli, bo były ku temu okazje. Sam miałem przynamniej dwie i żałuję, że ich nie wykorzystałem. Liczę na to, że w meczach ligowych będę skuteczniejszy - podsumowuje Emile Thiakane.