Korona Kielce pozyskała nowego piłkarza. To Hiszpan David Gonzalez Plata Nono

2022-12-09 13:37
Hiszpan w Koronie Kielce
Autor: Korona Kielce David Gonzalez Plata Nono, podpisał z Koroną kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Hiszpański pomocnik David Gonzalez Plata Nono, podpisał z Koroną kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. 31-letni piłkarz całą dotychczasową karierę spędził w Hiszpanii, grając na poziomie drugiej i trzeciej ligi. Jego ostatnim klubem był UD Ibiza.

Pierwsze zimowe wzmocnienie Korony stało się faktem. Nono przekonał do siebie sztab szkoleniowy i kilka dni temu zapowiadano, że rozmowy z Hiszpanem zakończą się pozytywnie.

Jestem bardzo podekscytowany. Chcę pokazać, że nie zawiodę pokładanych we mnie nadziei przez klub. Wierzę, że udowodnię to na boisku. W Kielcach zostałem wspaniale przyjęty przez kolegów, bardzo mi pomagają pomimo bariery językowej. Zależy mi na jak najszybszym zaadaptowaniu się, żeby jak najlepiej dopasować się do zespołu - powiedział David González Plata.

Ofensywny pomocnik mogący grać na obu stronach pomocy, a także w środku pola, reprezentował barwy takich klubów jak UD Almeria B, UCAM Murcia, AD Alcorcon, Extremadura czy CD Tenerife. Ostatnim pracodawcą Hiszpana był Union Deportiva Ibiza. W sumie Nono ma na swoim koncie 192 rozegrane spotkania na poziomie hiszpańskiej drugiej ligi, w których zdobył 13 goli i  zanotował 12 asyst. Hiszpan podpisał półtoraroczny kontrakt, a w Koronie będzie występował z numerem 11.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE