Konkurs wspomnień o Kielcach. OMPIO czeka na wyjątkowe opowieści

2021-09-27 17:52
Konkurs wspomnień o Kielcach. OMPIO czeka na wyjątkowe opowieści
Autor: Zbiory Muzeum Historii Kielc Na ulicy Zamkowej w Kielcach w czasie I wojny światowej

Jeśli znacie ciekawe ale nieznane opowieści z historii Kielc, koniecznie spiszcie je i zgłoście do konkursu „Historia z mojej pamięci”. Te najbardziej wartościowe stworzą wyjątkowy zbiór wspomnień o wydarzeniach, miejscach czy dawnych mieszkańcach Kielc.

Konkurs organizuje Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach już drugi raz. Uczestnicy mają całkiem sporą wolność w spisywaniu wspomnień. Mogą one dotyczyć dawnych mieszkańców miasta, wydarzeń czy miejsc i przedmiotów, które były świadkami szczególnych sytuacji.

- W ten sposób chcemy zatrzymać ważne i mniej ważne wydarzenia, a na pewno takie, których nie znajdziemy w podręcznikach – tłumaczy Jolanta Białek z Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

Ośrodek zaznacza, że to nie jest konkurs literacki. Bardziej od umiejętności pisarskich liczy się spisana historia.

- Zależy nam na wspomnieniach tych, którzy uczestniczyli w jakichś wydarzeniach. Konkurs jest skierowany również do tych, którzy usłyszeli ciekawe opowieści od swoich rodziców czy dziadków – mówi Jolanta Białek.

Jest sporo czasu na przygotowanie konkursowych prac. Na zgłoszenia OMPIO czeka do 30 stycznia przyszłego roku. Autorzy trzech najciekawszych opowieści otrzymają nagrody finansowe. Pierwsze miejsce: 2 tys. zł, drugie miejsce: 1,5 tys. zł, trzecie miejsce: 1 tys. zł.

Magia lat 20. w Korczewie

Czy znasz najważniejsze wydarzenia II Wojny Światowej?

Pytanie 1 z 10
II Wojna Światowa rozpoczęła się 1 września. Gdzie nastąpiły pierwsze ataki III Rzeszy na Polskę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE