klasa

i

Autor: Pixaby

Kolejne szkoły przechodzą na zdalną naukę. Wszystko przez koronawirusa

2021-11-22 13:11

Koronawirus paraliżuje pracę niektórych szkół w woj. świętokrzyskim. Na teraz problemy z nauczaniem ma ponad 80 placówek. - Sytuacja jest dynamiczna - zaznacza Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Według ostatnich danych z kuratorium obecnie 78 placówek z naszego regionu pracuje w trybie hybrydowym, a sześć w całości przeszło na nauczanie zdalne.

- To szkoły podstawowe nr 9 i 10 w Starachowicach, podstawówka nr 5 w Skarżysku-Kamiennej, szkoła w Kunowie i dziś doszedł punkt przedszkolny w podstawówce z Porąbkach w gminie Nowiny - wylicza Kazimierz Mądzik. 

Świętokrzyski kurator oświaty dodaje, że sytuacja jest dynamiczna. - Zawsze zaczynamy od takiej małej liczby w poniedziałek, a później nam to rośnie w ciągu tygodnia. Przez weekend wiele placówek wraca do normalnego nauczania, ale dochodzą następne. Co prawda mamy trochę szkół z hybrydowym lub zdalnym nauczaniem, ale jeszcze nie jest tak źle - podkreśla.

Przypomnijmy, że w Świętokrzyskiem jest około dwóch tysięcy placówek oświatowych.

Służby rozbiły nielegalny biznes. Zarabiali kolosalne pieniądze na hazardzie

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE