Kolejna ulica na kieleckim Szydłówku doczeka się remontu

2021-10-14 9:44
asfalt
Autor: LOTOS

Po Bukowej przyszedł czas na Starą. To kolejna ulica na kieleckim osiedlu Szydłówek, która niebawem przejdzie kompleksowy remont. Początek prac zaplanowano na najbliższy poniedziałek.

- 18 października zaplanowaliśmy frezowanie nawierzchni na całej długości tej ulicy, czyli na odcinku między ul. Marszałkowską a Warszawską. W kolejnych dniach ułożona tam zostanie bowiem nowa nawierzchnia bitumiczna – informuje Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, które zajmie się remontem.

Co ważne, aby do niego doszło, z ulicy Starej w przyszły poniedziałek muszą zniknąć wszystkie auta. – Dlatego apelujemy do kierowców, by w poniedziałek w godz. 6-15 nie parkowali na tej ulicy, a właścicieli już zaparkowanych tam pojazdów prosimy o ich przestawienie. Chodzi o tym, by nie parkować na jezdni oraz w zatokach parkingowych. Te prace zaplanowaliśmy na jeden dzień, dlatego nie będą one uciążliwe dla mieszkańców – zaznacza Marcin Batóg.

Po kompleksowym remoncie ul. Bukowej, to położona prostopadle do niej ul. Stara zyska nowe oblicze. Tymczasem przy ul. Bukowej ułożona już została w całości nowa nawierzchnia asfaltowa, ukończona jest także budowa chodnika po zachodniej stronie. Trwa budowa chodnika po drugiej stronie (wzdłuż bloków).

- Prace przy ul. Bukowej planujemy zakończyć w październiku – podkreśla rzecznik Zieleni.

Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!

QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś banalnego. Z ilu cyfr składa się w Polsce kod pocztowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE