Kolejna trasa krajowa w Świętokrzyskiem bliżej realizacji. Sprawdź która

2020-11-20 13:27
Kolejna trasa krajowa w Świętokrzyskiem bliżej realizacji. Sprawdź która
Autor: MonikaP / Pixabay Wybrana została najlepsza oferta na budowę obwodnicy Wąchocka.

Kolejny krok ku realizacji obwodnicy Wąchocka. Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę na budowę trasy. Propozycja opiewa na blisko 284 mln złotych. Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej numer 42 w północnej części regionu świętokrzyskiego. Będzie miała blisko dwanaście kilometrów.

Krajowa trasa numer 42 zostanie wybudowana w nowym śladzie. Ominie miejscowość Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. Droga połączy dwa miasta – Skarżysko-Kamienna ze Starachowicami. Nowoczesna trasa poprowadzi ruch tranzytowy z dala od osiedli ludzkich, co zwiększy komfort życia mieszkańców i bezpieczeństwo. Poruszanie się samochodem w północnej części regionu też powinno stać się wygodniejsze.

- Będzie to dwujezdniowa droga klasy GP, czyli główna o ruchu przyspieszonym. W ramach inwestycji wybudowane zostaną cztery skrzyżowania, powstanie też 11 obiektów mostowych – mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału GDDKiA.

Projekt drogi już został przygotowany wcześniej. Wyłoniony wykonawca będzie mógł wprowadzać zmiany do projektu drogi.

- Wykonawca będzie mógł wprowadzić do projektu swoje rozwiązania przy zachowaniu parametrów technicznych drogi. W przypadku niektórych zmian będzie musiał wystąpić o zgodę na nie – wyjaśnia Małgorzata Pawelec.

Na wybudowanie drogi wykonawca będzie miał 43 miesiące od momentu podpisania umowy. Obwodnica Wąchocka powstanie w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.

Kieleccy drogowcy planują opracowanie dokumentacji projektowej dla dwóch zadań w północnej części miasta
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE